Türkkan ile Zana kuliste buluştu

24 Ocak 2013 Perşembe 05:25
turkkan-ile-zana-kuliste-bulustu

TBMM kulisi, dün sürpriz bir görüşmeye sahne oldu. Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan 1.5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Türkkan’ın Silivri Cezaevi’ne yaptığı ziyaret ekseninde geliştiğini belirtilen sohbette, Kürt sorununun çözümüne ilişkin görüşler de dile getirildi. Zana, daha sonra İmralı ile başlatılan müzakere sürecinin sonuçlanıp sonuçlanmayacağı konusundaki sorulara, “Öyle bir lüksümüz yok. Süreç hassas, şimdi susma zamanı. Ben, bu sürece zarar vermek, baltalamamak için konuşmak istemiyorum. Bu işin sonuçlanmamasında iki tarafın da lüksü yok. İyi niyetli olarak süreç götürülmeli. Olmadık konuşmalar, söylenen şeyler farklı noktalara gidebilir” dedi.

‘Direnmeyi o öğretti’
Paris’te infaz edilen Sakine Cansız’ı 25 yıldır tanıdığını belirten Zana, “Cezaevinde tanımıştım kendisini. Çok yönlü kimliği olan bir insandı. Bize direnmeyi o öğretti” diye konuştu.Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/turkkan-ile-zana-kuliste-bulustu/siyaset/siyasetdetay/24.01.2013/1659623/default.htmEtiketler: TBMM , Paris , MHP , Kocaeli , Leyla Zana , Silivri , Silivri Cezaevi , İmralı , müzakere , saat , istemiyorum

{lang: 'tr'}

Haber okunma sayısı: 853

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ