İrtica eylem planı imzası taklittir!

01 Haziran 2013 Cumartesi 07:06
irtica-eylem-plani-imzasi-taklittir

Emekli Albay Dursun Çiçek, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı sahtedir. Belge altında bana ait olduğu iddia edilen imza da taklittir. Bu iftirayı bize hazırlayanlar iftira çetesidir” dedi

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları yerleşkesinde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen Ergenekon davasının dünkü 307. duruşmasında “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istenen emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek son savunmasını yaptı.

‘228 kez talepte bulundum’
Dava konusu “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” belgesini hazırladığı iddia edilen Çiçek, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı adı verilen kağıt parçası sahtedir. Belge altında bana ait olduğu iddia edilen imza ise taklittir. Bu iftirayı hazırlayanlar iftira çetesidir.  İftira çetesiyle nasıl mücadele edeceğiz Sayın Başkan. Mafyayı bulup tetikçi mi arayacağız?” dedi.
Dursun Çiçek, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” belgesinde parmak izi olup olmadığının tespit edilmesi için 228 kez talepte bulunduğunu belirterek, “İfadeye gittiğim 11 Kasım 2009’da Savcı Zekeriya Öz belgeyi verdi.

‘14 parmak izi kime ait’
12 Haziran’dan beri eldivenle geziyorum. Çantamdaki eldivenimi çıkararak elime taktım ve belgeye baktım. ‘Bu imza benim değil, parmak izi yaptırın’ dedim. Ancak bugün tarih 31 Mayıs 2013 hâlâ parmak izi tespiti yapılmadı. Belge üzerinde 14 parmak izi var. Ancak bu parmak izinin kime ait olduğu tespit edilemiyor. 4 yıldır tutukluyum. Hakkımızı nasıl arayacağız?” dedi.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/irtica-eylem-plani-imzasi/gundem/detay/1717037/default.htmEtiketler: İstanbul , Ergenekon , Türkiye , Zekeriya Öz , Silivri , Türkiye Cumhuriyeti , Haziran , Dursun Çiçek , Istanbul , Cumhuriyeti , 2013

{lang: 'tr'}

Haber okunma sayısı: 1338

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ