Hatipoğlu Yeniden İl Başkanı

29 Haziran 2020 Pazartesi 02:34
hatipoglu-yeniden-il-baskani

İyi Parti Karaman 2 Olağan Kongresi Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Cello Cafe Çay Bahçesinde Yapıldı.

İyi Parti Karaman 2 Olağan Kongresi Covid-19 Tedbirlerine tam riayet içinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.


Kongrede mevcut İl Başkanı İsmet İlmî Hatipoğlu’nun oluşturduğu tek listeyle gidilen seçimde, divan başkanlına Ermenek Belediye Başkanı Attila Zorlu seçildi.

Eski İl Başkanı ve Kongreye Tek Liste ile giren İl başkanı Adayı İsmet İlmî Hatipoğlu, yaptığı konuşmada, “İlçe kongrelerimizi tamamladık. Nisanın 11’i itibariyle de seçim kurulumuza müracaatımızı yaptık. İncelemelerden sonra kongrenin gerçekleşmesi için Mart’ın sonuna doğru karar alındı.
Bu pandemi ülkemizi öyle sardı ki hem partimiz hem de devletin kurumları, kongreleri, değişik etkinlikleri toplu bulunacak bütün programları iptalini gerçekleştirince bizim kongremizde iptal edildi.
Daha sonra Haziran 1 itibariyle açılan normalleşme sürecinde tekrar müracaatımızı yaptık.Normalde bütün siyasi partilerin kongre yaptığı nikâh salonu için müracaat yaptık. Seçim kurulu buna uygun gördü ama Karaman normalleşme sürecini yanlış algıladı.
Valilik bu durumdan dolayı kongrenin kapalı alanda yapılmaması noktasında görüş bildirince bizde açık alanda kongremizi yapmaya karar verdik.
İnşallah bizim bu kongremizde herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet vermeyiz. 1 arkadaşımızı 1000 kongreye değişmem” dedi.Gündemde her an tazeliğini koruyan,Karamanın temel sorunlarından suç  oranları ve suçlu portreleri ile ilgili Karaman MHP İl Başkanına destek veren Hatipoğlu; “Bir İl başkanımızın yapmış olduğu o açıklamayı sonuna kadar destekliyorum” Bir siyasi partinin İl Başkanı bir açıklama yaptı. Karaman’da suç ve suç unsuruyla ilgili siyasi parti il başkanımızın yapmış olduğu o açıklamayı sonuna kadar destekliyorum. Bu çalıştayın gerçekleşmesi için hem şahsım hem İyi Parti teşkilatları adına üzerimize düşen her şeyi yaparız.
Karaman neredeyse Amerika’da bir eyaletin adıyla anılır oldu. Her gün bir olay. Emniyet güçleri gayret ediyor ama bunu Bir şekilde bir çalıştay ile sosyal olarak incelenmesi gerekiyor. Nereden kaynaklanıyor neden insanlar kaba kuvvete ve karşı tarafı bu konuda mağdur etmeye yöneliyor? Siyasi parti liderlerinin kutuplaştıran, ayrıştıran söylemleri vatandaşı da kendi arasında psikolojik olarak geriyor. Kötü dilden hepimiz uzak duralım biz duruyoruz. Siyasi parti il başkanlarına sesleniyorum gelin Karaman’da daha öncesinde olduğu gibi bir meşveret meclisi kuralım.” ifadelerini kullandı.
Kongreye davet edemedikleri için bütün siyasi partilerden ve sivil toplum örgütlerinden özür dileyen İsmet İlmî Hatipoğlu; “Biz kongreyi bir an evvel tamamlamak ve bu yoğunluğun içinde bir arkadaşımızı hastalanmasının önüne geçmek için hiç bir siyasi partiyi ve sivil toplum kuruluşunu kongremize davet etmedik. Ben onlardan pandemi gerekçesiyle özür diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Hatipoğlu  parti tüzüğüne göre oy verme hakkı bulunan üye ve delegelerin tamamından iki eksiğini alarak yeniden il başkanlığına seçildi.Karamanın Haberi Ekibi Olarak; Sayın İsmet İlmî Hatiopğlu'nu Tebrik Eder Başarılarının Devamını Dileriz.

{lang: 'tr'}

Haber okunma sayısı: 1469

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • MAHMUT

    Misafir HAYIRLI OLSUN. 02 Temmuz 2020 00:18

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ