CHP’den suç duyurusu

01 Haziran 2013 Cumartesi 06:41
chpden-suc-duyurusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Erdoğan hakkında Gezi Parkı ile ilgili söz ve talimatları nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Oran’ın, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulmak üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilerek bu alanda bir Alışveriş Merkezinin yapılması çerçevesinde yaşanan hukuk dışı sürece giderek yeni hukuksuzluklar ve suç unsurları eklendiği belirtildi.

‘Meydan okuyoruz’
 -  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, twitter’da “Gezi için, Reyhanlı için, Uludere için, HES’ler için, özgürlük ve demokrasi için, bu faşist yönetime meydan okuyoruz. Seni de bekliyoruz!” diye yazdı.
-  CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Erdoğan’ın Hazreti Hud’a benzeterek, “Hud’un kavmi bulduğu her tepeye, her yüksek yere kendilerini ebedi kılacak yapılar yapıyordu. O kavim sonra yok olup gitti. Sayın Başbakan da bulduğu her boş arsaya rezidans, gökdelen, AVM yapmakla meşgul. İstanbul’u katleden Sayın Başbakan var. ‘Gezi Parkı yeşil kalsın’ diyen vatandaşlarımızın sonuna kadar yanındayız, TBMM’den onları destekliyoruz” dedi.
-  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylarda polisin müdahalesini eleştirerek, “Polis zoruyla imar planı uygulayan tek hükümet AKP’dir” diye konuştu.
-  Taksim Gezi Parkı’nda polisin sert müdahalesinden etkilenenler arasında yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde, “Milletvekillerine dağıtılan telefon ve diğer promosyon ürünlerine ek olarak gaz maskesi, çelik yelek ve bunun gibi koruyucu teçhizat dağıtılacak mıdır?” diye sordu.
-  Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, “Taksim Gezi Parkı ile ilgili olaylar adliyeye intikal etmemişse, orada yapılan bir idari eylem ve işlem, bizim yetki alanımız içinde kalabilir” dedi.

 

‘Gaza ihtiyaçları var’
AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal attığı twitter mesajları ile Gezi Parkı’nda yıkıma karşı direnenler için şöyle konuştu: Orman Bakanımız söz verdi 100 katını dikeriz, Canın sağ olsun, abdestinizi tazelersiniz, Oradan uzaklaşırsanız cumanız sakin geçer, Oradan uzaklaşırsanız umarım güzel bir gününüz olur, Düzene itaat gerekir, Gaza ihtiyaç duyanlar var demek ki.”
 Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/chp-den-suc-duyurusu/gundem/detay/1717028/default.htmEtiketler: İstanbul , TBMM , CHP , yargıtay , Kemal Kılıçdaroğlu , Taksim , Cemil Çiçek , HES , suç duyurusu , faşist , promosyon , Akif Hamzaçebi , Twitter , İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı , rezidans , Ak Parti , Parti , Alışveriş , Grup , Istanbul

{lang: 'tr'}

Haber okunma sayısı: 1623

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ