Vali Işık: “O Sendi̇kacı Toplantıda Bi̇le Yoktu”

07 Aralık 2020 Pazartesi 06:58
vali-isik-o-sendikaci-toplantida-bile-yoktu

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Maden İş Sendikası Eğitim Uzmanının Bir TV’de Yaptığı Açıklamalara Tepki Gösterdi.

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, bir sendikacının, katıldığı televizyon programında Ermenek’te maaşlarını alamadığı için eylem yapan işçilerin sorunlarının çözümü için yapılan toplantıyla ilgili yaptığı açıklamaların asla gerçeği yansıtmadığını söyledi.Sosyal Medya Platformu Twiiter üzerinden karşılıklı mesajlaşma neticesinde polemiğe sebep olan olay; 3 Aralık akşamı Karaman'a giden Başaran Aksu'nun,  4 Aralık Dünya Madenciler Gününde Olay TV canlı yayınında, Karaman Valisi ile bir görüşme yapacaklarını ancak valinin sözünü tutmadığını dile getirmesi ile alevlenmişti.

Valinin kendilerini umutlandırdığını ifade eden Aksu : "Süleyman Soylu’nun söz geçirmediği işverene, ben hiç söz geçirmem dolayısıyla beni yapacak bir şeyim yok siz kendiniz ne yapıyorsanız yapın gibi bir cevapla biz valilik görüşmesinden ayrıldık."ifadelerini kullanmıştı.
Konuyla ilgili olarak Twitter hesabından yazılı bir açıklama yapan Vali Işık, "4 Aralık Cuma günü Olay TV'nin saat 13.00 haberlerine bağlanan Bağımsız Maden İş Sendikası eğitim uzmanı olan şahıs, aynı gün benimle 2 sendika ve 2 işçi temsilcisinin katıldığı toplantıda kendisinin de bulunduğunu, bu toplantıda İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun söz geçiremediği işverene Vali olarak kudretimin yetmediğini söylediğim şeklinde gerçek dışı ifadeler kullanmıştır. Kendisi toplantıda bulunmadığı gibi toplantıda bu anlama çekilecek bir konuşmam dahi olmamıştır. Bu ifadelerle gündemde kalmaya çalışma gayretinden başka bir şey değildir. Denize düşen yılana, devletin emeğin yanında yer almasından rahatsız olan, devletle işçiyi karşı karşıya getirmekten başka çözüm üretemeyen sözde sendikacı ise yalana sarılır" ifadelerini kullandı. 


 
 
 

{lang: 'tr'}

Haber okunma sayısı: 251

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ