Recep Konuk: Bu Toprakların Potansiyeli Büyük

14 Mayıs 2020 Perşembe 13:10
recep-konuk-bu-topraklarin-potansiyeli-buyuk

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Dr.Recep Konuk, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde bir basın açıklaması yayınlayarak, “İçindeyiz ve biliyoruz, bu toprakların Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş ekonomik güçlerinden biri yapacak potansiyeli var” dedi.


PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, tarım sektörünü oluşturan milyonlarca çiftçi ve ailesinin küçük desteklerle büyük başarılara imza atabileceğini, buna en güzel örneğin Pancar Kooperatifleri olduğunu söyledi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Dr.Recep Konuk, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü vesilesiyle bir basın açıklaması yayınladı. Yerli tarımın ve yerli çiftçinin önemine değinen Recep Konuk, “Türk çiftçisinin kabiliyet ve başarısının beylik laflardan ibaret olmadığının, verilecek küçücük destekle büyük başarıların elde edilebileceğinin ispatı ise Pancar Kooperatifleri’nin son dönemde tarım ve tarımsal sanayide gerçekleştirdikleridir” dedi.

Genel Başkan Konuk, “Özelde pancar, genelde Türk çiftçisi omzundaki yük hafifletildiğinde, toprakla ve pazarlarla arasına örülen duvarlar kalktığında neleri başarabileceğini kendi inşa ettiği sanayi tesisleriyle ispatladı. Kendi üretimini teminat altına alabileceğini ve dünyayla yarışabileceğini gösterdi. Ve bu organizasyon 365 gününü çiftçiler günü ilan ederek, çiftçinin omzundaki tarım dışı yükleri kaldırmak, üretimde sürekliliği ve sürdürülebilirliği sağlamak, tarım sanayi entegrasyonunu tesis ederek dünya ile rekabette Türk çiftçisini avantajlı hale getirmek için çalışıyor” ifadelerini kullandı.

“ARTAN HER TESİS DAHA ÇOK ÜRETİM DEMEK”
Recep Konuk, tarımsal faaliyetlerin önemine işaret ederek, “Tarımsal Ar-Ge ile tarımın geleceğine yatırım yaparken, yeni tarım teknik ve teknolojilerini ülkemize kazandırıyor. Bu tesisleri ve örnekleri çoğaltmak elimizdedir. Artan her tesis daha çok ürün, daha çok üretim, daha çok kazanç demektir. Artan her tesis, alın teri kurumadan emeğin karşılığını aldığı, üretimin mübarek sayıldığı, ekerken ve biçerken emeğin boşa gideceği endişesinin asla taşınmadığı ve merkezinde Türk çiftçisinin yer aldığı bir iddiayı realize etmektir. İçindeyiz ve biliyoruz bu toprakların Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş ekonomik güçlerinden biri yapacak potansiyeli var” şeklinde konuştu.{lang: 'tr'}

Haber okunma sayısı: 335

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ