CHP'li Belediyelerde Asgari Ücret 3.100 TL

23 Aralık 2020 Çarşamba 01:46
chpli-belediyelerde-asgari-ucret-3100-tl

Karaman'ın tek Cumhuriyet Halk Partili Belediyesi Göktepe İlçe Belediyesi Asgari Ücreti 3.100 TL Olarak Duyurdu.

CHP Karaman İl Örgütü tarafından yapılan Basın Açıklamasında; 2021 yılında Karaman Göktepe Belediyesi'nde çalışan işçilerin alacağı ücreti açıkladı.
 

CHP Karaman İl Başkanı Mustafa  Cem KAĞNICI,verdiği demeçte huzur ve esenliğin evdeki hesapla doğrudan bağlantı olduğuna vurgu yaptı.


İl Başkanı KAĞNICI;“ Ülkemizin ekonomik koşullarını hepimiz günlük hayatımızda yaşayarak görüyoruz. Pembe tablolar çizilmeye çalışılsa da milletimiz faturalarında, mutfak alış verişlerinde, giyim alış verişlerinde vs. gerçek tabloyu görmekte. Maalesef asgari ücret neredeyse toplulumumuzun ana ücretini belirlemekte. Asgari ücret artık çoğunluğun ücreti olmuş durumda. İktidar milletin ihtiyaçlarına kulak tıkamış olsada Cumhuriyet Halk Partisi milletin dertleri ile dertlenmekte, çözüm üretmekte. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz asgari ücreti 3.100 TL olarak uygulayacaklar, şehrimizde de tek belediyemiz var Göktepe Belediyemiz. Başkanımız Mustafa Doğan üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek 2021 yılında asgari ücreti parti politikamız olan 3.100 TL olarak uygulanacağını açıkladı kendisine sizlerin aracılığınız ile tekrar milletimiz adına teşekkür ediyorum. Milletimizin kaygılarını biliyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu kaygılar yerini esenliğe, huzura ve adalete bırakacaktır. ” dedi.

CHP'li Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan; “ Emeğin ve alın terinin en değerli varlığımız olduğunu bilen, uygulayan bir belediye olarak 2020 yılında 2.500 TL olarak uyguladığımız asgari ücreti, Genel Başkanımızın ve İl Başkanımızın talimatları ile 2021 yılında 3.100 TL olarak uygulayacağız. Gönül isterki asgari ücret daha yüksek belirlensin ve bizde çalışma arkadaşlarımıza emekleri karşılığında o ücreti uygulayalım ancak görünen o ki partimizin belirlediği ücretin altında bir ücret belirlenecek, bizde daha görüşmeler sonuçlanmadan emekçi arkadaşlarımızın asgari ücretlerini açıkladık. Umarım bütün kuruluşlarımıza örnek olur ve insanımız hak ettiği güzel ücret politikaları ile yaşamlarını sürdürebilirler. “ diyerek, basın aracılığı ile bilgilendirme yaptığı kamuoyuyla dileklerini paylaştı.
{lang: 'tr'}

Haber okunma sayısı: 664

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ