Başkan Kalaycı KMÜ'de...

25 Mayıs 2021 Salı 09:37
baskan-kalayci-kmude

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nin (KMÜ) kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğine katıldı.

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Protokol üyeleri ve Akademisyenlerin katıldığı program, geleneksel Türk sanatları ve resim sergisinin açılışı ile devam etti.  Törenin açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Namık Ak: sitenin personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik çalışmaları hakkında da bilgiler paylaşarak "Akademik yükselmeleri çok önemsiyor, yeterli koşulları ve gereklilikleri karşılayan tüm öğretim elemanlarımızı imkânlarımız ve bize tahsis edilen kadrolar ölçüsünde sonuna kadar destekleyeceğimizi bilmenizi istiyoruz. Nitekim bu ayın başında yayımladığımız son ilanımızla 21 doçent, 9 profesör ve 2 doktor öğretim üyesi olmak üzere 32 kişilik öğretim üyesi kadrosu açtık. Aynı şey kuşkusuz idari personelimiz için de geçerli. Bir memurumuz belli bir alanda yetkinlik kazanmışsa onun tecrübelerinden istifade etmek, özlük haklarını iyileştirmek, görevde yükselme ve unvan değişikliklerine destek vermek öncelediğimiz diğer bir konudur. Buradaki temel yaklaşımımız; liyakat, ehliyet, keyfiyet yani kalite, emniyet yani güvenirlik ve uygunluk şartıdır. Bunlar kamusal düzenimizin ve teşkilat yapımızın da vazgeçilmez ilkeleridir." dedi.

Kutlamalar, 15 Temmuz Konferans Salonunda yapılan folklor gösterisi ve Akademik atama ve yükseltme ödül töreni ile sona erdi. Akademisyenlere yeni unvanları; Vali Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve Rektör Prof. Dr. Namık Ak tarafından verildi.  

KMÜ'nün 14’üncü kuruluş yıl dönümü kutlamaları, 25 Mayıs Salı günü saat 10.30'da çevrim içi Bir Türkü Bir Hikaye programının ardından saat 13.00'te Yunus Emre Şiirleri Sergisi, saat 13.30'da Türk Dünyası Halk Ezgileri Konseri ile devam edecek. Aynı gün saat 14.30'da ise Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, KMÜ 15 Temmuz Konferans Salonunda ‘Dünya Dili Türkçe’ konulu bir konferans verecek. Günün son etkinliği ise ‘Yunus Emre ve Vatikan Nüshası' adlı çevrim içi konferans olacak. Saat 21'de Google Meet platformu üzerinden canlı olarak yayınlanacak programda, geçtiğimiz günlerde Yunus Emre Divanı’nın Vatikan nüshasıyla önemli bir bilimsel keşfe imza atan Doç. Dr. Himmet Büke, dinleyenlerle buluşacak.


 
{lang: 'tr'}

Haber okunma sayısı: 316

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ