Asfalt ve Kaldırım Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

14 Nisan 2020 Salı 06:44
asfalt-ve-kaldirim-yenileme-calismalari-devam-ediyor

Zembilli, Siyahser, Larende ve Yeşilada Mahalleleri’nde Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor.

Karaman Belediyesi, ülkeyi saran koranavirüs (Covid-19)’a rağmen asfalt ve kaldırım çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.
   


Bahar mevsimin gelmesiyle sahadaki çalışmalarına hız veren belediye ekipleri; Kömürcüler sitesinde yol genişletme, Kırbağı Mahallesi’nde asfalt, Zembilli, Siyahser, Larende ve Yeşilada Mahallesi’nde de kaldırım çalışması gerçekleştirdi.


Kömürcüler sitesinde belediye şantiyelerinin girişinde başlayıp yeni sanayi sitesine bağlanan kısımda yol genişletme çalışması başlatılırken, Kırbağı Mahallesi’nde eksik kalan iki sokak ekipler tarafından sıcak asfaltla kaplandı. Zembilli, Siyahser, Larende ve Yeşilada Mahalleleri’nde ise kaldırım çalışmaları devam ediyor.
   
Çalışmaları değerlendiren Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, yolların hem sürücüler hem de yayalar açısından güvenli ve konforlu olması için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirterek: “Havaların düzelmesiyle birlikte sahadaki çalışmalarımıza yeniden başladık. Vatandaşlarımızın taleplerini de dikkate alarak ihtiyaç duyulan noktalarda yol yapım, asfalt, kaldırım, bakım ve onarım çalışmaları yapıyoruz. Zembilli ve Siyahser Mahallesi’nde daha önce hiç kaldırım yapılmamış sokaklarda kilitli parke kaldırım çalışması devam ediyor. Belediye şantiyelerimizin bulunduğu alanda, adliye ve yeni sanayi sitesini merkeze bağlayan işlek yolda trafiği rahatlatmak için yol genişletme ve peyzaj çalışması başlattık. Ekiplerimiz Kırbağı Mahallesi’nde yarım kalan iki sokağa da sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Bir yandan tüm dünyayı saran koronavirüs salgını ile mücadelemiz sürerken diğer yandan mahallelerimizin eksikliklerini de tamamlamaya devam edeceğiz" dedi. 


{lang: 'tr'}

Haber okunma sayısı: 1038

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KARAMAN - HAVA DURUMU

KARAMAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ